טיפול זוגי בחיפה, בצפון. מטפלת זוגית בחיפה בשיטת אימגו

מה גורם לכך שזוגות, אחרי שנים רבות ביחד, מגיעים למבוי סתום? איך יכול להיות שבתחילת הקשר הדבר היחיד שמעניין זו תשוקה והרומנטיקה ואחר כך לא מביטים אחד בשני?

נגן וידאו אודות טיפול זוגי

תוכן עניינים

מצד אחד אלה טבעם של החיים, אך מצד שני, זה לא גורל ולא צריך להשלים איתו. מי שבחר לחיות בזוגיות שלא מספקת אותו בחר להתפשר ובחר בשקט מדומה, כך שאפשר להבין כל זוג שהחליט בסופו של דבר להתמודד עם המצב.

טיפול זוגי בחיפה, בצפון, עם שרה בוקסנבוים, מטפלת זוגית ומשפחתית

 • במהלך העבודה עם כל זוג, אם זה ייעוץ זוגי או טיפול זוגי ומשפחתי, אני, שרה בוקסנבוים, מלמדת כמה רעיונות לתיאוריות בסיסיות על הזוגיות.
 • כשהזוג מתחיל לדבר, אני מסייעת להם במקומות בהם הם מתחילים לגלוש לדפוסי תקשורת של ציניות, האשמה, ביקורת ובושה (בקיצור: צ.ב.ב.א.).
 • בתוך טיפול זוגי בצפון, בחיפה לומדים להכניס למערכת היחסים עקרונות של ס.ב.ב.א – סבלנות וסקרנות, בילוי זמן משותף, "ביקורים מעבר לגשר", ו-אהבה.
 • זוגות מסיימים את הטיפול כשיש להם מיומנות לתקשר ביניהם גם על נושאים שהם מסכימים בהם, ובעיקר גם על כאלה שאין הסכמה.
 • אבל מתפתחת תובנה שאפשר לחיות ביחד גם אם לא מסכימים על הכל, ומעמיקה הסקרנות ההדדית להכיר את הסיפור השונה של כל אחד מהצדדים.
 • קונפליקט על פי התובנה הזו, הוא הזדמנות להתפתחות, הזדמנות להרחבת הפרספקטיבה, הזדמנות להגיע ביחד להחלטות מתוך מאגר מידע רחב יותר.
טיפול זוגי בחיפה

מתי לפנות לטיפול זוגי?

 • הזוגיות היא כבר לא מקום בטוח. 
 • קושי יום יומי עם מריבות וחיכוכים תמידיים. קשה לעבור את היום.
 • חיי המין לא כמו פעם או שאינם בכלל.
 • אתם כמעט ולא מדברים ביניכם. אם יש דיבורים זה רק מריבות. שיחות שליליות בטונים לא נעימים.
 • אחד מהצדדים מנהל רומן.
 • בעיות כרוניות של אחד מבני הזוג (מחלות, אלימות, התמכרות).
 • תקופות של משבר (הריון ולידה, הילדים גדלו ועזבו את הבית). 
 • אין כלל ריבים או חילוקי דעות וכמעט אין דיבורים.
 • אחד מבני הזוג משקיע בקריירה והאחר פגוע.

טיפול זוגי בחיפה - למה כדאי לפנות לטיפול?

חשוב ביותר להבין שעצם הפניה אל המטפלת הזוגית היא רק הצהרת כוונות, אך היא לא מובילה ישירות לפתרון. כלומר, שני בני הזוג יצטרכו לעבוד מאוד קשה ולהיות מחויבים לתהליך יעוץ זוגי או טיפול זוגי בחיפה כדי שהוא יצליח וכדאי להבין את זה מראש. תפקידו של המטפל הזוגי הוא:

 • להבין את המצב ואת הנקודה שבה נמצאים בני הזוג.
 • להבין איזו מכל שיטות טיפול זוגי תוכל להתאים לבני הזוג שעומדים מולו.
 • ללוות את הזוג, להקשיב להם, לתת להם עבודות תרגול שונות ולנתח איתם את התקדמותם.

האם תמיד יעוץ זוגי או טיפול זוגי יעזור?

כל עוד בני הזוג לא מאמינים שטיפול זוגי או ייעוץ זוגי יעזור להם, כנראה שזה לא יקרה. כל עוד שני הצדדים לא מחויבים לתהליך ומעוניינים בהצלחתו זה לא יעזור. לעומת זאת, במקרים שבהם בני הזוג מוכנים לנסות ורוצים בכל ליבם לחיות שוב טוב ביחד, הסיכוי שהטיפול יסייע הוא גדול מאוד.

מה לומדים בטיפול זוגי?

ראשית, כדאי לדעת שכאשר מדברים על התמודדות עם משבר בזוגיות האופציה של טיפול זוגי או ייעוץ זוגי היא לא האפשרות היחידה. אפשר גם לקחת חלק בסדנת אימגו לזוגות, מפגשים שבהם מדברים על אדם שלישי שאינו נמצא בתוך מערכת הזוגיות וכדומה. טיפול זוגי או ייעוץ זוגי מאפשר ללמוד דברים כמו:

 • למה אתם נמצאים במערכת הזוגית שבה אתם נמצאים
 • כיצד לתקשר נכון יותר
 • שמים דגש על ההבנה שהתקשורת היא זו שתעמיק את הקשר עוד ועוד
 • ההבנה האמיתית של מיהו בן הזוג

זה טבעי שאחרי שנים רבות ביחד נראה זה את זו בצורה מסוימת, אך לכל אחד יש גם זכות להשתנות ולכל אחד מגיע שייראו אותו אחרת. לפעמים צריך לעצור, להביט למציאות בעיניים ולראות איך אפשר לשנות את מה שעד עכשיו עשינו תמיד באותה הדרך. את כל זה אפשר לעשות ולקבל בתוך טיפול זוגי או ייעוץ זוגי.

כמה זמן נמשך טיפול זוגי?

 • טיפול זוגי יכול להיות בפגישה אחת (ייעוץ זוגי), בכמה שבועות, חודשים ואפילו שנים.
 • משך טיפול זוגי תלוי בעיקר בסיבה לטיפול אבל גם בבני הזוג עצמם.
 • לפעמים הסיבה לטיפול תהיה בעיה תקופתית – כמו הריון.
 • קונפליקט אחד אפשר לפתור בכמה מפגשים.
 • לפעמים הסיבה לטיפול הן בעיות רבות שנצברו לאורך השנים. ברור שמפגש או שניים לא יפתור בעיות שכאלה.
 • התמסרות לטיפול, להכוונה ולהוראות של המטפל, ביצוע שיעורי בית לפי הוראות, יכול לקצר את משך הטיפול. 

המטרה של טיפול זוגי

טיפול זוגי מיועד לעזור לזוגות להבין ולפתור את הקונפליקטים שלהם ולשפר את הקשרים הרומנטיים שלהם. המטרה העיקרית של טיפול זוגי היא לספק מסגרת בטוחה ותומכת שבה שני הפרטנרים יכולים לחקור את הדינמיקה של הקשר שלהם, לזהות ולעבד את מקורות החיכוכים, ולפתח כלים ומיומנויות לתקשורת ולפתרון בעיות בצורה יותר בריאה ויעילה.

המטרות הספציפיות של טיפול זוגי יכולות לכלול:

 • שיפור התקשורת – ללמד את הזוגות כיצד לתקשר באופן יעיל יותר, להביע רגשות וצרכים בצורה כנה וברורה, ולהקשיב זה לזה באמפתיה והבנה.
 • פתרון קונפליקטים – לסייע לזוגות לזהות את שורשי הבעיות והחיכוכים בקשר שלהם ולמצוא דרכים יצירתיות וברות קיימא לפתור אותם.
 • חיזוק הקשר – לעבוד על חיזוק הקשר והאינטימיות בין הפרטנרים דרך פעילויות משותפות, חלוקת חוויות והבנה עמוקה יותר של הצרכים והרצונות של כל אחד.
 • שינוי דפוסים הרסניים – לעזור לזוגות לזהות ולשנות דפוסי התנהגות שליליים או הרסניים שהשפיעו לרעה על הקשר.
 • התמודדות עם שינויים ומשברים – לספק כלים להתמודדות עם שינויים בחיים, כמו לידת ילד, מעבר דירה, אובדן עבודה, או משברים אחרים שעלולים להפר את השגרה והאיזון בקשר
קונפליקט זוגי

מה ההבדל בין ייעוץ זוגי לטיפול זוגי?

ישנם מספר הבדלים בין ייעוץ זוגי לטיפול זוגי, אם כי שניהם מתמקדים בעבודה עם זוגות לשיפור הקשר שלהם. הנה כמה מההבדלים המרכזיים:

מטרות והתמקדות
ייעוץ זוגי – מתמקד לעיתים קרובות בפתרון בעיות ספציפיות, פיתוח מיומנויות תקשורת ופתרון קונפליקטים. מטרתו לעזור לזוגות להתמודד עם קשיים ספציפיים ולשפר את איכות הקשר שלהם.
טיפול זוגי – יכול לחקור בעיות יותר עמוקות ומורכבות, כולל נושאים כמו בגידות, טראומות משפחתיות, ובעיות נפשיות שמשפיעות על הקשר. הוא יכול להיות ארוך טווח יותר ולהתמקד בשינוי דפוסים התנהגותיים ורגשיים.

גישות ושיטות
ייעוץ זוגי – עשוי להשתמש בשיטות יעילות וממוקדות מטרה, כמו תקשורת מעשית ותרגול מיומנויות. המטרה היא להגיע לשיפורים בזמן קצר יחסית.
טיפול זוגי – יכול להתבצע תוך שימוש בגישות פסיכולוגיות עמוקות יותר, כולל טיפול דינמי, טיפול מונע רגש, או גישות מערכתיות, המחפשות להבין ולטפל בגורמים העמוקים שמניעים את הבעיות בקשר.

משך הטיפול
ייעוץ זוגי – לרוב קצר טווח יותר, ומתמקד בהשגת יעדים מוגדרים וברורים. הזוגות עשויים להגיע לישיבות ייעוץ עם ציפיות לשיפור מהיר.
טיפול זוגי – יכול להימשך ממספר חודשים ועד לשנים, בהתאם לעומק הבעיות ולצורך בשינוי.

טיפול זוגי בחיפה. בצפון. מה תלמדו על בן הזוג שלכם?

במהלך השנים עבדתי עם זוגות רבים על מגוון של בעיות. זוגות המגיעים מרקעים ותרבויות שונות, שהביאו גם את "המטען" האישי שלהם לנישואיהם.

בגלל ההבדלים הרבים שיש לנו עם בני הזוג שלנו, יש לנו הרבה מה ללמוד אחד על השני. אין מקום טוב יותר ללמוד על בן / בת הזוג שלכם/ן מאשר באמצעות טיפול זוגי בשיטת אימגו.

ההבדלים בינינו מובילים אותנו לנקודות מבט שונות בנושאים שונים, אשר לעיתים קרובות יכולים להוביל למתח בנישואין.

קריטי לא רק להבין את בן / בת הזוג שלכם ברמה האינטימית. גם הבנת נקודות המבט שלהם/ן יכולה להיות מכריעה.

הזמן הנדרש למפגש אחד: כשעה 60 minutes

כלים נדרשים:

סבלנות, סקרנות, רצון.

חומרים נדרשים:

בני זוג ומטפלת זוגית

הדברים שתלמדו דרך טיפול זוגי בחיפה -

1. הם לא מושלמים.
אתה בטח חושב, "טוב, ברור. לכן הם צריכים לפנות למטפל." אולם המציאות היא שלעתים קרובות אנו מפתחים ציפיות כה גבוהות מבני הזוג שלנו, עד שאיננו מעניקים להם את החסד והסבלנות המגיעים להם. לפעמים אנו מאמינים שהם צריכים לדעת הכל עלינו. אבל חשוב לדעת שלוקח זמן ללמוד ולבנות אינטימיות רגשית (להיות פגיעים בבטחה) וזה נלמד לאורך כל הנישואין שלכם. הקדישו זמן להבנת בן הזוג שלכם. תחשבו עם ראש פתוח על נקודת המבט שלהם. זה המפתח.
זוג רוקד
2. ההבדלים ביניכם אינם ליקויים.
לעתים קרובות כל כך אני שומעת מזוגות - "אנחנו הפכים קוטביים". המציאות היא: לכולנו יש הבדלים ואנחנו אנשים ייחודיים. יש לנו אישיות שונה, מין אחר, רקע משפחתי שונה, תרבויות אחרות וזה רק חלק מהשוני. אז לא מדובר במציאת בן הזוג המושלם, אלא עבודה על ההבדלים הייחודיים שלכם והבנת היחסים הייחודיים שרק אתם ובן זוגכם יצרתם.
זוג מדבר על הספה
3. איך בן/בת הזוג שלכם מרגיש/ה מוערך/כת.
בגלל ההבדלים בינינו, לעתים קרובות אנו מרגישים מוערכים אחרת, בין אם זה באמצעות מתנות, מילים, מעשים, מגע או זמן איכות. לפעמים ההבדלים בדרך שאנו מרגישים מוערכים, יכול לגרום לבעיות בנישואין. אם אתם מדברים זה עם זו בשפות שונות, לעיתים קרובות תרגישו לא אהובים, מבולבלים או סתם מתוסכלים.
חיבוק הערכה
4. סגנון ההתמודדות של בן/בת הזוג.
לכולנו יש דרכים שונות להתמודד עם סכסוך, אך לא תמיד אנו מקדישים זמן לשים לב לאופן בו בן / בת הזוג שלנו מתמודד עם סכסוך, שלא לדבר על איך אנו מתמודדים עם סכסוך בעצמנו. ייעוץ זוגי מאפשר לעיתים קרובות לצד שלישי להתבונן ולזהות את הדרכים בהן כל אחד מבני הזוג ניגש לסכסוך ודרכי העבודה שלו בסכסוך.
יחסים במיטה
5. סגנון התקשורת שלהם.
לכולנו יש דרכים משלנו לתקשר עם אנשים, גם קרובים אלינו וגם במערכות יחסים "שטחיות "יותר. האופן שבו אנו מתקשרים בינינו ואיך אנו ניגשים לבן / בת הזוג שלנו עם הצרכים והרצונות שלנו הוא קריטי בקיום נישואין בריאים.
אין תקשורת
6. הלחצים שלהם ואיך הם נוטים להתמודד איתם.
טיפול זוגי בחיפה ייתן מענה ללחצים של כל אחד מבני הזוג. בנוסף תלמדו לתמוך בצורה הטובה ביותר בלחץ של בבן / בת הזוג. טיפול גם ייתן לכם הזדמנות להביע את הלחצים והדרכים שלכם לבקש מבן הזוג לטפל בהם.
להתמודד עם לחץ
7. מה סדר העדיפויות של בן / בת הזוג שלכם (ולמה הם חשובים להם).
לפעמים אנחנו עיוורים למה שאנחנו נותנים סדר עדיפות בחיינו. לעומת זאת בן הזוג שלנו מכיר את סדרי העדיפות שלנו. עם זאת, אנו יכולים להיאבק בתקשורת בריאה, מה סדר העדיפויות של בן זוגנו ומה היינו רוצים שיהיו. לעתים קרובות בני זוג מעדיפים את עבודתם או את ילדיהם על פני הנישואין. באמצעות ייעוץ זוגי, כל אחד מבני הזוג יכול ללמוד להבין אחד את הרצונות של השני.
גבר עובד מול מחשב
8. מה שבן הזוג שלכם צריך מכם.
לא תמיד אנו מוסרים את הצרכים שלנו לבן / בת הזוג בדרכים הבריאות ביותר. טיפול זוגי בחיפה יכול להציע לך ולבן / בת הזוג זמן ומקום לבטא את עצמכם. כאשר את/ה מסוגל ללמוד להקשיב טוב ולהיות פתוח להבנת בן / בת הזוג שלכם, במקום להגן על עצמכם או להיות ביקורתי כלפי בן / בת הזוג שלכם, תוכלו להבין כי לבן / בת הזוג שלכם, כמוכם, יש רצון להיות אהוב, מקובל, ומוערך למרות פגמיהם וטעויות העבר שלהם.
תקשורת זוגית
9. איך להתחבר, ולהישאר מחובר, לבן / בת הזוג שלכם.
זוגות יכולים לפעמים להיאבק במציאת דרכים להתחבר לבן הזוג ולעתים קרובות אינם מתקשרים כיצד הם מרגישים הכי מחוברים לבן / בת הזוג. ייעוץ זוגי יכול לעתים קרובות לגשר על הפער בין זוגות ולעזור להם להעלות מחדש את האש שהייתה שם בנישואין ולהמשיך את האש.
תקשורת זוגית טובה
10. איך "להרגיע" את בן / בת הזוג.
כל אחד חווה רגשות וכולנו מתמודדים עם הרגשות הללו בצורה שונה, אך כאשר תוכלו ללמוד כיצד לשמור על בן הזוג רגוע בעיצומה של התמודדות עם רגשות חזקים, תיקחו את הנישואים שלכם לרמה חדשה. מקובל כי זוגות מסלימים ויכוח בדרכים שונות, אך כאשר תלמדו כיצד "להרגיע" את בן / בת הזוג שלכם ולהיות זה שיעזור להם להרגיע את רגשותיהם, הם יתחילו להרגיש פגיעים אתכם בבטחה.
להרגיע את בן הזוג

סרטון על טיפול זוגי בחיפה, בצפון. מה תלמדו על בן הזוג שלכם?

נגן וידאו אודות מה תלמדו על בן הזוג

מטפלת זוגית בשיטת אימגו. יועצת זוגית מומלצת בחיפה. שרה בוקסנבוים

הקליניקה שלי, שאני מכנה "הדלת הירוקה" ממוקמת במקום שקט ונעים בשכונת אחוזה בחיפה. "הדלת הירוקה" מיועדת לסייע לבני זוג וליחידים לפתוח פתח לעולם הקסום והמהנה של יחסים בינאישיים מפרים ומעשירים בעזרת הטיפול הזוגי.
 • אני מטפלת זוגית מומלצת, בשיטת אימגו, וותיקה, מהמחזור הראשון של מטפלים בישראל, אני עוסקת בתחום טיפול זוגי משנת 1993. מוסמכת מטעם ארגון האימגו הבינלאומי.
 • אני מטפלת בזוגות שמבקשים לטפח את הקשר ביניהם, ולמנוע משברים עמוקים וקשים לגישור.
 • אני מטפלת גם בכאלה שנמצאים במשבר קשה עד שאחד מהם מודיע שהוא לא יכול יותר ויכול לעזוב.
 • אני רשומה באגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי כמטפלת ומדריכה מוסמכת.
 • אני רשומה באתר עמותת האימגו כמטפלת אימגו בכירה וכמדריכה ומנחה סדנאות אימגו.

העבודה שלי עם בני זוג מבוססת על ידע רב שלמדתי ממורים דגולים בתחום הטיפול בכלל, ובתחום טיפול זוגי בשיטת אימגו בפרט: הדי שלייפר, הארוויל הנדריקס, האל וסידרה סטון, ג'ינה רוס, לס ויימן, פאט לאב, מאיה קולמן, ועוד רבים נוספים בארץ ובחו"ל.

Hedy Schliefer, Harville Hendrix, Hal & Sidra Stone, Gina Ross, Les Wyman, Pat Love, Maya Kolman, and many more from Israel and around the world.

את הידע הכי עשיר רכשתי דרך הזוגות המיוחדים שהגיעו אלי לקבל את הטיפול הזוגי: כל אחד מהזוגות שהביא אלי, ל"דלת הירוקה", את העושר והאושר הרב המצוי במרחב החיים המשותפים, כמו גם הקונפליקטים והמתח שנוצר כשלא יודעים לטפל בהם באופן יעיל.

המוטו המרכזי שמנחה אותי בטיפול בכל הזוגות: 

"להיות בחיים שלהם כגלגל הצלה לתקופה שבה הם לא מצליחים לשחות ביחד בנהר החיים."

 הנחות בסיסיות שיש לקחת בחשבון לפני שמחליטים על טיפול זוגי בחיפה

 1. בחירת בן הזוג, שכבר עשיתם ברגע שהחלטתם להיות זוג, נעשתה בגלל סיבות מאוד עמוקות, לא כולן ידועות לכם.
 2. מערכת יחסים מחוייבת וארוכת טווח מאפשרת התפתחות אישית ומיצוי הפוטנציאל הגלום בכם.
 3. בן הזוג הוא מראה נקייה וישרה שמשקפת לכם את כל התכונות שלכם, גם את אלה שאתם אוהבים ושמחים לגלות, וגם את אלה שאתם לא אוהבים בעצמכם, או בכלל לא חושבים שאתם כאלה.
 4. למערכות יחסים יש תהליך התפתחות שמתחיל בהתלהבות גדולה ותשוקה להיות ביחד כל הזמן, ובאופן טבעי, אחרי תקופה שנעה בין מספר חודשים לבין מספר שנים, לפחות לאחד מבני הזוג יש צורך גם לזמן אישי בתוך הביחד.
 5. סוד הקשר הטוב הוא ביכולת לקבל את השונות: כל אחד מבני הזוג הוא עולם מלא עם חוקים משלו, ומה שעוזר זה הסקרנות להכיר אחד את השני באופן הדדי. להכיר, במובן של להקשיב, להבין, לקבל, ולהיות אמפטי.
 6. קירבה – אינה מצב סטטי. זהו תהליך מתמשך שדורש נכונות להתקרבות ופעולות מקרבות. אחת היעילות שבהן היא הדיאלוג ההתכוונותי הידוע גם בשם "ביקור מעבר לגשר" – בני הזוג עוברים דרך גשר דמיוני לביקור בעולמו של האחר באופן הדדי, ולסירוגין.
 7. יש "רעלים" שמשפיעים לרעה על איכות היחסים. לבולטים שבהם, אני קוראת בקיצור : צ.ב.ב.א – ציניות, ביקורת, בושה ואשמה.
 8. ניקוי הרעלים כדי להיות ביחד ב-ס.ב.ב.א ע"י פיתוח מיומנויות לסבלנות וסקרנות, בילוי זמן משותף, "ביקורים מעבר לגשר", ואהבה אמיתית.
 9. קונפליקטים, הם חלק בלתי נמנע במערכת יחסים בין שני אנשים שונים. אחד ההבדלים בין זוגות שמצליחים להיות חברים לבין אלה שמתקשים, הוא באופן הטיפול בקונפליקטים: יש דרך יעילה, ויש דרך הרסנית שרק מסלימה את הקונפליקט, או מטאטאה אותו מתחת לפני השטח עד שאי אפשר יותר. אתם בוחרים באיזו ללכת.
 10. כיף והנאה ביחסים הם כמו מים לצמחים. זוגות לומדים ליצור ביחד זמן איכות של בילוי משותף ודרכים להזנה וטיפוח הדדיים כדי להנעים זה לזו את הזמן המשותף.
 11. לכל זוג כולל לפחות שלושה שותפים: הגבר, האשה, ומרחב היחסים: מרחב היחסים הוא האוירה הנוצרת בין בני הזוג, ושכל אחד מהם אחראי ומשפיע על איכותה על ידי מה שנאמר, מה שנעשה והאופן בו הדברים נאמרים או נעשים.
 12. זוגיות אינה בעיה שיש לפתור אותה. זוגיות היא מערכת דינמית המשתנה עם הזמן, ומה שקורה לבעיות שנראות בלתי אפשריות עד סופניות, שהן מתגמדות ו"נמסות" כשמרחב היחסים מתחיל להיות יותר ויותר בטוח ועשיר בהנאה ובהזנה הדדית.
הצלחה זוגית

שאלות נפוצות

מטפלת זוגית ומשפחתית מורשית, מסייעת לשני אנשים המעורבים במערכת יחסים רומנטית להשיג תובנה בקשר שלהם, לפתור סכסוכים ולשפר את שביעות הרצון ממערכת היחסים שלהם.

אלה הסיבות העיקריות לגירושין -

 • אגדה שלא מתקיימת: יש נשים שחושבות שהבן זוג שלהם הוא נסיך מקסים כמו הדמות הכי חביבה של האגדות. כמו הנסיך הנרי, מסינדרלה.
 • חוסר מאמץ: אל תקחו את בן / בת הזוג שלכם כמובן מאליו. לעולם אל תעשו זאת לאדם שאהבתם כה עמוק פעם אחת.
 • שינוי תפיסה: עם חלוף הזמן אנשים משתנים ומתבגרים. יחד עם זה משתנה גם תפיסתם ביחס לקשר זוגי ובן / בת זוגם.
 • הבדל בין הדעות: בתחילה לא נראה כי מדובר בבעיה מרכזית. אך עם הזמן, אם שני אנשים אינם יכולים למצוא בסיס משותף, קשה מאוד לשמור על הלהט וההתלהבות ביחס שלהם.
 • תשוקה כבויה: ככל שמערכת יחסים עוברת את דרכה, התשוקה והמגנטיות בין בני הזוג דועכת אט אט.
 • שקרים ובגידות: הפרת אמון מביאה תמיד לבעיות בזוגיות והיא סיבה ברורה מדוע מערכת יחסים נכשלת.
 • סיכוי טוב יותר בחיים: כשמישהו בזוגיות הוא צריך להרגיש שיש לו סיכוי לחיים טובים יותר. אם אדם מרגיש שלילי בחיים שלו, לאחר שנכנס לקשר עם מישהו אחר, הרי שלקשר זה אין שום עתיד.
 • הצהרות שלא נאמרו: כאשר תחושות ודעות רבות אינן נאמרות, בסופו של דבר פרשנויות מוטעות ורגשות שליליים אחרים מעיבים על היכולת לאמוד את הנסיבות האמתיות.
 • חוסר ביטחון, קנאה וחוסר אמון: זוגות נפרדים מכיוון שבן זוג אחד מרגיש לא ראוי לאהוב אותו. חוסר ביטחון זה יכול להוביל לרכושנות ולתלות, שאינו בריא לאף אחד מבני הזוג במערכת היחסים האהובה.

פעמים רבות מטפלים מוצאים את עצמם עובדים עם שני סוגים של לקוחות בכל הנוגע לנושא זה: כאלה שרוצים לעזוב את הקשר וחוששים שיגידו להם להישאר (בין אם זה מסיבות כלכליות, דתיות או מוסריות) ואלה שרוצים להישאר בקשר אבל חוששים שיגידו להם שהם משוגעים להישאר והם צריכים לעזוב או להתגרש. אז, האם מטפל יגיד לכם להישאר במערכת יחסים או לעזוב אותה? התשובה היא לא.

נכתב על ידי -
שרה בוקסנבוים

שרה בוקסנבוים

שרה בוקסנבוים .M.A עוסקת בייעוץ זוגי, טיפול זוגי ובהנחיית סדנאות אימאגו לזוגות וליחידים מאז 1993.

העבודה שלה עם זוגות לאורך השנים, בסדנאות, ובמפגשים אינטנסיביים אישיים, סייעה לזוגות רבים להעמיק את המודעות לעצמם, לבני זוגם, ולמהות הקשר הזוגי המיוחד שלהם.

שרה בוקסנבוים פרטים נוספים

טיפול בזוגיות בשיטת אימגו

טיפול באימגו מומלץ לזוגות בכל שלב במערכת היחסים – החל מאלה שיוצאים כמה חודשים ועד לנשואים עשרות שנים. שיטת האימגו משפרת את הרומנטיקה, החיבור, הידע.

משבר בזוגיות

כל בני זוג מתמודדים עם משבר בזוגיות. חלק מהמשברים הללו ניתנים לפתרון בקלות בעוד שאחרים יכולים לאיים על ההצלחה העתידית של מערכות היחסים הטובות ביותר.

זוגיות מוצלחת

זוגיות מוצלחת אומרת דברים שונים לאנשים שונים. עם זאת, יחסים טובים של מבוגרים כוללים בדרך כלל 2 אנשים שמכבדים ויכולים לתקשר אחד עם השני, ויש להם זכויות שוות.

תקשורת זוגית

תקשורת זוגית טובה היא חלק חשוב בכל מערכות יחסים והיא חלק חיוני בכל שותפות בריאה. לכל מערכות היחסים יש עליות ומורדות, אבל סגנון תקשורת בריא יכול להקל.

אינטימיות זוגית

אינטימיות זוגית היא הרגשה של קירבה, התחברות רגשית ותמיכה. זה אומר להיות מסוגלים לחלוק מגוון שלם של מחשבות, רגשות וחוויות שיש לכם כבני אדם.

זוגיות במשבר

אם אתם לא מצליחים להחזיר לכם את ההנאה, האכפתיות, המחוייבות והתשוקה להישאר במערכת הזוגית, אפשר לשקול תהליך פרידה מכובד שיאפשר לכם להמשיך להיות בקשר.
Call Now Button