טיפול זוגי בחיפה, בצפון. מטפלת זוגית בחיפה בשיטת אימגו

מה גורם לכך שזוגות, אחרי שנים רבות ביחד, מגיעים למבוי סתום? איך יכול להיות שבתחילת הקשר הדבר היחיד שמעניין זו תשוקה והרומנטיקה ואחר כך לא מביטים אחד בשני?

מצד אחד אלה טבעם של החיים, אך מצד שני, זה לא גורל ולא צריך להשלים איתו. מי שבחר לחיות בזוגיות שלא מספקת אותו בחר להתפשר ובחר בשקט מדומה, כך שאפשר להבין כל זוג שהחליט בסופו של דבר להתמודד עם המצב.

טיפול זוגי בחיפה, בצפון, עם שרה בוקסנבוים

 • במהלך העבודה עם כל זוג, אם זה ייעוץ זוגי או טיפול זוגי ומשפחתי, אני מלמדת כמה רעיונות לתיאוריות בסיסיות על הזוגיות.
 • כשהזוג מתחיל לדבר, אני מסייעת להם במקומות בהם הם מתחילים לגלוש לדפוסי תקשורת של ציניות, האשמה, ביקורת ובושה (בקיצור: צ.ב.ב.א.).
 • בתוך טיפול זוגי בחיפה לומדים להכניס למערכת היחסים עקרונות של ס.ב.ב.א – סבלנות וסקרנות, בילוי זמן משותף, “ביקורים מעבר לגשר”, ו-אהבה.
 • זוגות מסיימים את הטיפול כשיש להם מיומנות לתקשר ביניהם גם על נושאים שהם מסכימים בהם, ובעיקר גם על כאלה שאין הסכמה.
 • אבל מתפתחת תובנה שאפשר לחיות ביחד גם אם לא מסכימים על הכל, ומעמיקה הסקרנות ההדדית להכיר את הסיפור השונה של כל אחד מהצדדים.
 • קונפליקט על פי התובנה הזו, הוא הזדמנות להתפתחות, הזדמנות להרחבת הפרספקטיבה, הזדמנות להגיע ביחד להחלטות מתוך מאגר מידע רחב יותר.
טיפול זוגי

מטפלת זוגית בחיפה - למה כדאי לפנות לטיפול?

חשוב ביותר להבין שעצם הפניה אל המטפלת הזוגית היא רק הצהרת כוונות, אך היא לא מובילה ישירות לפתרון. כלומר, שני בני הזוג יצטרכו לעבוד מאוד קשה ולהיות מחויבים לתהליך ייעוץ זוגי או טיפול זוגי כדי שהוא יצליח וכדאי להבין את זה מראש. תפקידו של המטפל הזוגי הוא:

 • להבין את המצב ואת הנקודה שבה נמצאים בני הזוג.
 • להבין איזו מכל שיטות הטיפול תוכל להתאים לבני הזוג שעומדים מולו.
 • ללוות את הזוג, להקשיב להם, לתת להם עבודות תרגול שונות ולנתח איתם את התקדמותם.

האם תמיד ייעוץ זוגי או טיפול זוגי יעזור?

כל עוד בני הזוג לא מאמינים שטיפול זוגי או ייעוץ זוגי יעזור להם, כנראה שזה לא יקרה. כל עוד שני הצדדים לא מחויבים לתהליך ומעוניינים בהצלחתו זה לא יעזור. לעומת זאת, במקרים שבהם בני הזוג מוכנים לנסות ורוצים בכל ליבם לחיות שוב טוב ביחד, הסיכוי שהטיפול יסייע הוא גדול מאוד.

מטפלת זוגית

מה לומדים בטיפול זוגי?

ראשית, כדאי לדעת שכאשר מדברים על התמודדות עם משבר בזוגיות האופציה של טיפול זוגי או ייעוץ זוגי היא לא האפשרות היחידה. אפשר גם לקחת חלק בסדנת אימגו לזוגות, מפגשים שבהם מדברים על אדם שלישי שאינו נמצא בתוך מערכת הזוגיות וכדומה. טיפול זוגי או ייעוץ זוגי מאפשר ללמוד דברים כמו:

 • למה אתם נמצאים במערכת הזוגית שבה אתם נמצאים
 • כיצד לתקשר נכון יותר
 • שמים דגש על ההבנה שהתקשורת היא זו שתעמיק את הקשר עוד ועוד
 • ההבנה האמיתית של מיהו בן הזוג

זה טבעי שאחרי שנים רבות ביחד נראה זה את זו בצורה מסוימת, אך לכל אחד יש גם זכות להשתנות ולכל אחד מגיע שייראו אותו אחרת. לפעמים צריך לעצור, להביט למציאות בעיניים ולראות איך אפשר לשנות את מה שעד עכשיו עשינו תמיד באותה הדרך. את כל זה אפשר לעשות ולקבל בתוך טיפול זוגי או ייעוץ זוגי.

קונפליקט זוגי

 הנחות בסיסיות שיש לקחת בחשבון לפני שמחליטים על טיפול זוגי בחיפה

 1. בחירת בן הזוג, שכבר עשיתם ברגע שהחלטתם להיות זוג, נעשתה בגלל סיבות מאוד עמוקות, לא כולן ידועות לכם.
 2. מערכת יחסים מחוייבת וארוכת טווח מאפשרת התפתחות אישית ומיצוי הפוטנציאל הגלום בכם.
 3. בן הזוג הוא מראה נקייה וישרה שמשקפת לכם את כל התכונות שלכם, גם את אלה שאתם אוהבים ושמחים לגלות, וגם את אלה שאתם לא אוהבים בעצמכם, או בכלל לא חושבים שאתם כאלה.
 4. למערכות יחסים יש תהליך התפתחות שמתחיל בהתלהבות גדולה ותשוקה להיות ביחד כל הזמן, ובאופן טבעי, אחרי תקופה שנעה בין מספר חודשים לבין מספר שנים, לפחות לאחד מבני הזוג יש צורך גם לזמן אישי בתוך הביחד.
 5. סוד הקשר הטוב הוא ביכולת לקבל את השונות: כל אחד מבני הזוג הוא עולם מלא עם חוקים משלו, ומה שעוזר זה הסקרנות להכיר אחד את השני באופן הדדי. להכיר, במובן של להקשיב, להבין, לקבל, ולהיות אמפטי.
 6. קירבה – אינה מצב סטטי. זהו תהליך מתמשך שדורש נכונות להתקרבות ופעולות מקרבות. אחת היעילות שבהן היא הדיאלוג ההתכוונותי הידוע גם בשם “ביקור מעבר לגשר” – בני הזוג עוברים דרך גשר דמיוני לביקור בעולמו של האחר באופן הדדי, ולסירוגין.
 7. יש “רעלים” שמשפיעים לרעה על איכות היחסים. לבולטים שבהם, אני קוראת בקיצור : צ.ב.ב.א – ציניות, ביקורת, בושה ואשמה.
 8. ניקוי הרעלים כדי להיות ביחד ב-ס.ב.ב.א ע”י פיתוח מיומנויות לסבלנות וסקרנות, בילוי זמן משותף, “ביקורים מעבר לגשר”, ואהבה אמיתית.
 9. קונפליקטים, הם חלק בלתי נמנע במערכת יחסים בין שני אנשים שונים. אחד ההבדלים בין זוגות שמצליחים להיות חברים לבין אלה שמתקשים, הוא באופן הטיפול בקונפליקטים: יש דרך יעילה, ויש דרך הרסנית שרק מסלימה את הקונפליקט, או מטאטאה אותו מתחת לפני השטח עד שאי אפשר יותר. אתם בוחרים באיזו ללכת.
 10. כיף והנאה ביחסים הם כמו מים לצמחים. זוגות לומדים ליצור ביחד זמן איכות של בילוי משותף ודרכים להזנה וטיפוח הדדיים כדי להנעים זה לזו את הזמן המשותף.
 11. לכל זוג כולל לפחות שלושה שותפים: הגבר, האשה, ומרחב היחסים: מרחב היחסים הוא האוירה הנוצרת בין בני הזוג, ושכל אחד מהם אחראי ומשפיע על איכותה על ידי מה שנאמר, מה שנעשה והאופן בו הדברים נאמרים או נעשים.
 12. זוגיות אינה בעיה שיש לפתור אותה. זוגיות היא מערכת דינמית המשתנה עם הזמן, ומה שקורה לבעיות שנראות בלתי אפשריות עד סופניות, שהן מתגמדות ו”נמסות” כשמרחב היחסים מתחיל להיות יותר ויותר בטוח ועשיר בהנאה ובהזנה הדדית.
הצלחה זוגית
Call Now Button