אינטימיות בזוגיות עם הזמן. אינטימיות זוגית, פיזית, רגשית.

אינטימיות בזוגיות היא הרגשה של קירבה, התחברות רגשית ותמיכה. זה אומר להיות מסוגלים לחלוק מגוון שלם של מחשבות, רגשות וחוויות שיש לכם כבני אדם. זה כרוך בפתיחות ודיבור דרך המחשבות והרגשות, להיות פגיעים, ולהראות למישהו אחר איך אתם מרגישים ומה התקוות והחלומות שלכם.

אינטימיות בזוגיות

אינטימיות בזוגיות

אינטימיות בזוגיות נבנית לאורך זמן, והיא דורשת סבלנות ומאמץ משני בני הזוג כדי ליצור ולתחזק. גילוי אינטימיות בזוגית עם מישהו שאתם אוהבים יכול להיות אחד ההיבטים המתגמלים ביותר של מערכת יחסים.

מלבד אינטימיות רגשית ומינית, אתם יכולים להיות אינטימיים גם מבחינה אינטלקטואלית, פנאי, כלכלית, רוחנית, יצירתית (למשל, שיפוץ ביתכם) ובשעות משבר (עבודה כצוות בזמנים קשים).

אינטימיות בזוגית מושגת כאשר אנו מתקרבים למישהו אחר ומובטח לנו שאנו אהובים ומקבלים אותנו כמו מי שאנחנו. ילדים מפתחים בדרך כלל אינטימיות עם הורים ועמיתים. כמבוגרים, אנו מחפשים אינטימיות ביחסים קרובים עם מבוגרים אחרים, חברים, משפחה ועם בן/בת זוג.

 • שיתוף המחשבות והרגשות העמוקים ביותר שלכם עם מישהו שאתם אוהבים יכול להיות אחד ההיבטים המתגמלים ביותר של מערכת יחסים אינטימית.
 • היו מודעים לדרכים השונות של חלוקת אינטימיות בין בני זוג גם ללא סקס.
 • אינטימיות בזוגיות לא מתרחשת סתם. היא נבנית עם הזמן.
 • התעללות או אלימות בזוגיות הורסת אמון ואינטימיות ומאותת שהקשר בבעיה.

אינטימיות פיזית וסקס

חשוב לחלוק מגוון שלם של רגשות עם בן/בת הזוג, אחרת יש אנשים שמתחילים להרגיש בודדים ומבודדים ללא קשר לכמה טובות החוויות המיניות שלהם.

עבור זוגות רבים, 'לעשות אהבה' כרוך בתחושת אינטימיות וקרבה. מערכת יחסים מינית אינטימית כרוכה באמון ובפגיעות זה עם זה. קרבה במהלך יחסי מין קשורה גם לצורות אחרות של אינטימיות, כולל אינטימיות רגשית ורוחנית. יחסי מין הם רק חלק מאינטימיות מינית הכוללת משחק מקדים וצורות אחרות של אינטימיות פיזית.

חקרו דרכים לחלוק אהבה וחיבה ללא סקס וזכרו שמין כולל צורות רבות של מגע פיזי. לעתים קרובות, ככל שזוג יותר אינטימי זה עם זה בדרכים אחרות מלבד סקס, כך חיי המין שלהם הופכים מספקים יותר.

אינטימיות וסקס

חוסר אינטימיות בזוגיות​. קשיים ביצירת אינטימיות רגשית בקשר.

יש זוגות שמתקשים להשיג אינטימיות רגשית בקשר. אחרים יכולים לגלות שלאחר השגת אינטימיות רגשית בקשר, נראה שהיא חומקת. ישנן סיבות רבות לכך שחלק מהאנשים מתקשים להשיג אינטימיות במערכת היחסים שלהם. חוסר אינטימיות בזוגיות היא תוצאה של בעיות כגון:

 • בעיות תקשורת – אם אתם ובן זוגכם לא מתקשרים זה לזה על הרגשות והצרכים שלכם, סביר להניח שהם לא ייענו. אם אתם לא מרגישים את בן הזוג שלכם אז קשה ליצור או לשמור על אינטימיות. חשוב לדבר עם בן הזוג שלכם על מה שאתה צריכים ולבדוק איתו איך הוא מרגיש. רק מעשה שכזה לבדו יכול ליצור תחושה של חיבור ואינטימיות.
 • קונפליקט – אם יש קונפליקט מתמשך במערכת היחסים שלכם, יהיה לכם קשה לפתח אינטימיות. זה לא קל להרגיש קרוב למישהו שאתה מתווכח איתו. כעס, פגיעה, טינה, חוסר אמון או תחושה של חוסר הערכה יכולים כולם להשפיע על האינטימיות. אם קונפליקט משפיע על מערכת היחסים שלך, פנה לעזרה.
 • לחצים – סוגיות מעשיות וגורמי לחץ בחיים כגון דאגות כלכליות, לחצים בעבודה, דאגות לגבי ילדים, או סתם להיות עסוקים מכדי להתחבר, יכולים להשפיע על האינטימיות. ישנם מקרים במערכת יחסים זוגית בהם צריך לשים את הצרכים של בני הזוג בצד תוך טיפול בנושאים דחופים יותר. מצד שני, חשוב לנסות ולקבוע זמן משותף כזוג, גם אם מדובר בצ'ק אין של 5 דקות של לשתות כוס תה ביחד. רגעים קטנים של תחושת קרבה זה לזה, כולם מצטברים לתחושה גדולה יותר של אינטימיות.
 • התעללות או אלימות – האינטימיות נפגעת כאשר אחד מבני הזוג משתמש בכוח באופן בלתי הולם על פני האחר. התעללות או אלימות בזוגיות הורסת אמון ומאותתת שהקשר בבעיה. חשוב שתחפש עזרה.
 • חוויות ילדות שליליות
 • טראומות בעבר ובהווה
 • לחץ פיננסי
 • בעיות בריאותיות

לכולנו יש כמה מחסומים בפני אינטימיות. זה נורמלי שזוגות עובדים יחד כדי להתגבר על המחסומים האלה.

קשיים ביצירת אינטימיות

אינטימיות בזוגיות נבנית עם הזמן

בנייה ושמירה על אינטימיות בזוגיות לוקחת זמן, ולחלק מהאנשים לוקח יותר זמן מאחרים. לעתים קרובות, ככל שאתה עובד קשה יותר על פיתוח אינטימיות במערכת היחסים שלך, כך זה מתגמל יותר.

כמה הצעות לפיתוח אינטימיות במערכת היחסים שלכם כוללות את הדברים הבאים:

 • תחגגו את הדברים הטובים במערכת היחסים שלכם. ספרו לבן הזוג שלכם, במילים ובמעשים, כמה אתם אוהבים ומעריכים אותם. תנו לבן הזוג שלכם לדעת מה אתם מעריכים בו ובמערכת היחסים ביניכם. תנסחו את זה במילים ואל תניחו שהם כבר יודעים. כולם אוהבים שאומרים לו שהם מוערכים ואהובים.
 • דברו בפתיחות על הרגשות שלכם ומה אתם צריכים מהקשר.
 • צרו הזדמנויות לאינטימיות. קחו פסק זמן להיות ביחד כזוג כאשר אתם יכולים להתמקד אחד בשני ובמערכת היחסים שלכם. ככל שקשה יותר לעשות זאת בגלל ילדים, עבודה או מחויבויות אחרות, כך חשוב יותר שתעשו זאת. נסו לתכנן ערב, יום או סוף שבוע כדי ששניכם תהיו לבד.
 • קבלו שלמערכת היחסים שלכם יהיו עליות ומורדות. המשיכו לחקור דרכים חדשות למציאת רמה עמוקה יותר של אינטימיות. הרגעים ביחד לא צריכים להיות מחוות גדולות של אהבה. פנו זמנים, אפילו רגעים קטנים, כדי להיות ביחד. זה חשוב לא פחות מלצאת לדייט ביחד.
 • היו חיוביים ואסירי תודה על מה שיש לכם במערכת היחסים שלכם.
 • היו מודעים לכך ששני הצדדים במערכת היחסים צריכים ליזום הזדמנויות ליצירת אינטימיות.
אינטימיות בזוגיות לאורך זמן

חיפוש עזרה לבעיות של מערכת יחסים אינטימית

לפעמים ייתכן שתזדקקו לעזרה או הדרכה כדי למיין חלק מהבעיות, הרגשות והמחשבות שיש לכם לגבי מערכת היחסים שלכם. אתם יכולים לדבר עם מטפלת זוגיות, או ללכת לסדנה זוגית שתעזור לכם ולבן הזוג שלכם להתגבר על חלק מבעיות הזוגיות.

זכרו, זה נורמלי שיש עליות ומורדות במערכת היחסים שלכם, ובנייה ושמירה על מערכת יחסים אינטימית היא חלק ממערכת יחסים מספקת.

נכתב על ידי –

שרה בוקסנבוים

שרה בוקסנבוים

שרה בוקסנבוים .M.A עוסקת בייעוץ זוגי, טיפול זוגי ובהנחיית סדנאות אימאגו לזוגות וליחידים מאז 1993.

העבודה שלה עם זוגות לאורך השנים, בסדנאות, ובמפגשים אינטנסיביים אישיים, סייעה לזוגות רבים להעמיק את המודעות לעצמם, לבני זוגם, ולמהות הקשר הזוגי המיוחד שלהם.

שרה בוקסנבוים פרטים נוספים

טיפול זוגי

מה גורם לכך שזוגות, אחרי שנים רבות ביחד, מגיעים למבוי סתום? איך יכול להיות שבתחילת הקשר הדבר היחיד שמעניין זו תשוקה והרומנטיקה ואחר כך לא מביטים אחד בשני?

טיפול בזוגיות בשיטת אימגו

טיפול באימגו מומלץ לזוגות בכל שלב במערכת היחסים – החל מאלה שיוצאים כמה חודשים ועד לנשואים עשרות שנים. שיטת האימגו משפרת את הרומנטיקה, החיבור, הידע.

משבר בזוגיות

כל בני זוג מתמודדים עם משבר בזוגיות. חלק מהמשברים הללו ניתנים לפתרון בקלות בעוד שאחרים יכולים לאיים על ההצלחה העתידית של מערכות היחסים הטובות ביותר.

זוגיות מוצלחת

זוגיות מוצלחת אומרת דברים שונים לאנשים שונים. עם זאת, יחסים טובים של מבוגרים כוללים בדרך כלל 2 אנשים שמכבדים ויכולים לתקשר אחד עם השני, ויש להם זכויות שוות.

תקשורת זוגית

תקשורת זוגית טובה היא חלק חשוב בכל מערכות יחסים והיא חלק חיוני בכל שותפות בריאה. לכל מערכות היחסים יש עליות ומורדות, אבל סגנון תקשורת בריא יכול להקל.

זוגיות במשבר

אם אתם לא מצליחים להחזיר לכם את ההנאה, האכפתיות, המחוייבות והתשוקה להישאר במערכת הזוגית, אפשר לשקול תהליך פרידה מכובד שיאפשר לכם להמשיך להיות בקשר.
Call Now Button