ייעוץ זוגי בצפון, בחיפה. יועצת זוגית, מטפלת זוגית מומלצת

עומדים על סף גירושים? רוצים לשפר מערכת היחסים? רוצים להבין לאן נעלמה התשוקה? יועצת זוגית בשיטת אימגו, מזמינה אתכם לשפר את הזוגיות ולהרגיש יותר טוב ביחד.

נגן וידאו אודות ייעוץ זוגי

תוכן עניינים

למי נועד ייעוץ זוגי בצפון?

 • כל אחד מאיתנו חווה שינויים במערכת היחסים הזוגית שלו, כי אי אפשר לצפות שאחרי עשר שנים הזוגיות בין בני הזוג תיראה בדיוק כפי שהיא נראתה כשרק התחלנו אותה.
 • עם זאת, הגיע הזמן שכולנו נדע: היא אומנם לא תהייה זהה, אך היא יכולה להיות משופרת!
 • מה שקורה בפועל אצל מרבית בני הזוג הוא שעם הזמן התשוקה דועכת ונכנסים לשגרה, ובפועל חלק מהזוגות צולחים את המעבר הזה וחלק נפרדים.
 • התשוקה היא חלק בלתי נפרד מזוגיות טובה וכדאי לדעת שתמיד אפשר להחזיר אותה, ליהנות ממנה ולשפר את מערכת היחסים בין בני הזוג.

ייעוץ זוגי בצפון, בחיפה. סיבות פניה

אנשים פונים לייעוץ זוגי כדי לקבל עזרה במערכת יחסים אינטימית וקרובה. ישנן סיבות רבות לכך. חלקן קטנות, חלקן גדולות יותר, אך כולן חשובות...

הזמן הנדרש למפגש אחד: כשעה 60 minutes

כלים נדרשים:

סבלנות, סקרנות, רצון.

חומרים נדרשים:

בני זוג, מטפלת זוגית מומלצת

הסיבות הן -

1. בעיות תקשורת
תקשורת היא הבסיס לכל מערכות היחסים. תקשורת מגיעה בצורות רבות, הן באופן אישי והן דרך הטלפון, הטקסט או המדיה החברתית. הטיפול מלמד זוגות כיצד לתקשר אחד עם השני באופן חיובי שעובד. סוג התקשורת שאדם גדל סביבו נוטה להשפיע מאוד על האופן שבו הוא מתקשר במערכות היחסים הבוגרות שלו. ייעוץ יכול לסייע לזוגות בבחירה מודעת של סגנון התקשורת ולא רק לחזור על מה שהם מכירים מההיסטוריה שלהם.
ייעוץ זוגי בצפון חוסר תקשורת
2. ייעוץ מקדים לפני נישואין
ישנם נושאים רבים שזוגות מתמודדים איתם לפני שהם קושרים את הקשר. ייעוץ לפני הנישואין הוא מקום לדון בו בדברים רבים. דוגמא אחת היא פיננסים. האם אתם חולקים חשבונות בנק? איך מקבלים החלטות לגבי מה לרכוש? שיקול נוסף הוא חובות הבית. האם ילדים הם חלק מהתמונה? איזה תפקיד (ים) ימלאו חמות בחיים שלכם? ייעוץ זוגי יכול להיות מקום בטוח להתחיל בו את השיחות שצריך לטפל בהן.
ייעוץ מקדים לפני נישואין
3. סוגיות מיניות
סקס יכול להיות משהו שמרפא ומפגיש זוג, או שהוא יכול להיות שדה קרב רצוף חרדה, מבוכה, כעס וכאב. יועצים נתקלים בבעיות מיניות לעיתים קרובות ויכולים לעזור.
סוגיות מיניות
4. בגידה וחוסר אמון
בגידה בתוך מערכת יחסים יכולה להיות הדבר הפוגע והנזק הגדול ביותר שעובר זוג אי פעם, אבל זה לא אומר שהקשר צריך להסתיים. ייעוץ זוגי מספק מרחב ריפוי להתחיל את המסע לעבר החלטה. זה יכול לעזור למצוא דרכים מעשיות ומשמעותיות לנווט במים הבוגדניים של בוגדנות.
בגידה וחוסר אמון
5. סיוע בניהול קשרי זוג עם אחרים
לזוגות יחסים עם אנשים שמחוץ לזוגיות שלהם. חברים, משפחה מורחבת, ילדים, עמיתים לעבודה, בוסים ועוד. מערכות יחסים אלה יכולות להיות בריאות או לא בריאות. כמה דברים שניתן לדון בהם הם גבולות עם בני המין השני או אותו מין, תקשורת עם אקסים, זמן משותף וזמן לבד.
יחסים עם חברים
6. קשרים לא מסורתיים
מערכות יחסים אינטימיות לא מסורתיות, כמו פוליאמוריה, מערכות יחסים פתוחות ומתנדנדות, עלולות לסבול מבעיות ומאבקים - חלקם ספציפיים לאורח החיים והזהות, חלקם מצבים שכל הזוגות מתמודדים איתם. ליועצי זוגיות רבים יש את הרקע וההבנה לעבוד עם אנשים במערכות יחסים לא מסורתיות והם יכולים לספק פתיחות - מקום בטוח לעבוד על המאבקים שמקיים זוג.
זוג נשים
7. משפחות מעורבבות
כאשר לאחד או משני השותפים יש ילדים ממערכת יחסים אחרת, לערבוב, יש מאבקים וקשיים ספציפיים משלו. צריך לבחון את ההבדלים בין ההורים, את תפקיד ההורה השני וזהות המשפחה החדשה.
משפחה מורכבת
8. סיום הקשר
כאשר מערכת יחסים הסתיימה, בין אם בהסכמה הדדית ובין אם אחרת, ניהול החיים יכול להיות קשה. לעתים קרובות אנשים צריכים להביע כעס, עצב ואבל. צצות גם בעיות מעשיות לסדר החדש, כמו דיור וילדים. הסכמה כיצד ומתי לתקשר היא דוגמה נוספת לעניין שיש לדון בו בייעוץ זוגי.
סיום קשר זוגי
9. נושאים דיגיטליים
פייסבוק. טוויטר. הודעות טקסט. סקסינג. אינסטגרם. יוטיוב. סנאפצ'אט. אלה רק כמה דרכים שטכנולוגיה יכולה לחדור ולהשפיע על מערכות יחסים. לתקשורת באמצעות מדיה חברתית יתרונות וחסרונות משלה. לזוגות יש לעיתים קרובות סכסוך ביחס למי "להתחבר", מה "לאהוב" ולמי לסמס, לחסום או לשוחח. תקשורת שלא נעשית פנים אל פנים ואפילו לא בטלפון, היא תקשורת קשה. לא משנה כמה אמוג'ים נכניס בתקשורת, מילים יכולות להתפרש בצורה שגויה. טון הקול ושפת הגוף חשובים להבנת המסרים. ייעוץ לזוגיות יכול לעזור לזוגות לעבוד על בעיות שהטכנולוגיה גרמה, וליצור גבולות זה עם זה. זה יחזיר את האמון כאשר המדיה החברתית פגעה בקשר.
תקשורת דיגיטלית
10. סוגיות אמון
לאחר שבירת האמון, מערכות היחסים יכולות להיפגע או אפילו לההרס. חלק מקיום יחסים איתנים ובריאים הוא היכולת לסמוך זה על זה. ללמוד לסמוך שוב הוא תהליך איטי וקשה, וזה יכול להיות כואב ומתסכל כשזה לא קורה במהירות. ייעוץ יכול לחנך ולסייע לזוגות בהבנת תהליך החזרת האמון, ולספק כלים והנחיות לעזרה.
סוגיות אמון

סרטון ייעוץ זוגי. סיבות פניה

נגן וידאו אודות ייעוץ זוגי. סיבות פניה

יועצת זוגית בשיטת אימגו. מטפלת זוגית מומלצת בחיפה. שרה בוקסנבוים

הקליניקה שלי, שאני מכנה "הדלת הירוקה" ממוקמת במקום שקט ונעים בשכונת אחוזה בחיפה.

"הדלת הירוקה" מיועדת לסייע לבני זוג וליחידים לפתוח פתח לעולם הקסום והמהנה של יחסים בינאישיים מפרים ומעשירים בעזרת הטיפול הזוגי.

 • אני מטפלת זוגית מומלצת, בשיטת אימגו, וותיקה, מהמחזור הראשון של מטפלים בישראל, אני עוסקת בתחום טיפול זוגי משנת 1993. מוסמכת מטעם ארגון האימגו הבינלאומי.
 • אני מטפלת בזוגות שמבקשים לטפח את הקשר ביניהם, ולמנוע משברים עמוקים וקשים לגישור.
 • אני מטפלת גם בכאלה שנמצאים במשבר קשה עד שאחד מהם מודיע שהוא לא יכול יותר ויכול לעזוב.
 • אני רשומה באגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי כמטפלת ומדריכה מוסמכת.
 • אני רשומה באתר עמותת האימגו כמטפלת אימגו בכירה וכמדריכה ומנחה סדנאות אימגו.

העבודה שלי עם בני זוג מבוססת על ידע רב שלמדתי ממורים דגולים בתחום הטיפול בכלל, ובתחום טיפול זוגי בשיטת אימגו בפרט: הדי שלייפר, הארוויל הנדריקס, האל וסידרה סטון, ג'ינה רוס, לס ויימן, פאט לאב, מאיה קולמן, ועוד רבים נוספים בארץ ובחו"ל.

Hedy Schliefer, Harville Hendrix, Hal & Sidra Stone, Gina Ross, Les Wyman, Pat Love, Maya Kolman, and many more from Israel and around the world.

את הידע הכי עשיר רכשתי דרך הזוגות המיוחדים שהגיעו אלי לקבל את הטיפול הזוגי: כל אחד מהזוגות שהביא אלי, ל"דלת הירוקה", את העושר והאושר הרב המצוי במרחב החיים המשותפים, כמו גם הקונפליקטים והמתח שנוצר כשלא יודעים לטפל בהם באופן יעיל.

המוטו המרכזי שמנחה אותי בטיפול בכל הזוגות: 

"להיות בחיים שלהם כגלגל הצלה לתקופה שבה הם לא מצליחים לשחות ביחד בנהר החיים."

ייעוץ וטיפול זוגי
 • זוגות שצולחים את החיים המשותפים באופן משביע רצון, לא מגיעים בדרך כלל לטיפול.
 • אם כי זכיתי, וקיבלתי גם זוגות שרוצים לעשות "תחזוקה", "טיפול 10000" למערכת היחסים שלהם, ופעולות מניעה כדי לא ליפול למשברים עמוקים.
 • זוגות שכאלה רואים בטיפול מקור להנאה וטיפוח, והזדמנות להכיר אחד את השני יותר לעומק, בעזרת הנוכחות המיטיבה שלי.

התמודדות יעילה עם קונפליקט היא משא ומתן זוגי לחיבור שתי התמונות החלקיות שכל אחד מבני הזוג מחזיק – כל אחד חלק אחד של הפאזל, כך שבעזרת ייעוץ זוגי וביחד מתקבלת התמונה השלמה.

חלק מהזוגות חוזרים לקבל טיפול זוגי בשיטת אימגו אחרי כמה שנים בעקבות משבר שהם חווים, צורך לרענן את התחזוקה השוטפת, או כדי להתייעץ על התמודדויות חדשות ומגוונות שמזמנים החיים.

"הדלת הירוקה" מקבלת אותם בברכה.

אני מזמינה את שני בני הזוג, להיכנס דרך הדלת הירוקה למסע משותף של הקשבה הדדית, הבנה, ופיתוח מיומנויות תקשורת זוגית יעילה ומקרבת.

ייעוץ זוגי בחיפה או טיפול זוגי בחיפה?

ההבדל העיקרי בין ייעוץ זוגי ובין טיפול זוגי הוא משך הזמן, שכן ייעוץ יכול להיות נקודתי ואילו טיפול הוא תהליך של ממש. לכן חשוב להבין מה מביא אתכם לחשוב על פנייה לאשת מקצוע. כמו כן, כדאי לבדוק האם שניכם מחויבים באותה הרמה לקבל טיפול, כי עלול להיות קשה לעשות תהליך אם לא כל הצדדים מתחייבים אליו.

טיפול זוגי כולל הרבה יותר פרקטיקה ולא "רק דיבורים" או תיאורטיות, ובכל פעם כשניפגש מחדש נבדוק את הצעדים שנעשו. אתם תראו שהן ייעוץ והן טיפול זוגי עם מטפל זוגי יוכלו לעזור לכם להתמודד אפילו עם מצבים שנראים לכם קשים מנשוא.

כעס של בן הזוג

יצירת כנות ביחסים זוגיים עם יועצת זוגית בשיטת אימגו

לאורך שנות הזוגיות הרבה שאלות עולות בכל מה שנוגע לנושא של כנות ביחסים זוגיים, כך שאפשר להבין אתכם אם גם אתם בדילמה בכל מה שקשור לנושא הזה. כדאי לדעת שאין תשובה אחת נכונה לשאלה האם הפרטנר שלנו צריך לדעת הכול או מה הוא כן צריך לדעת ומה לא, כי הכול זה עניין של איך שאתם רואים את הדברים. מה שבטוח זה שאם:

 • תעבדו על התקשורת בניכם
 • תרגישו פתוחים יותר אחד עם השנייה
 • תוותרו על החומות שבניתם ולא תפחדו מביקורת

הרי שהחיים שלכם יהיו יציבים ומהנים פי כמה. זוגיות זו עבודה לכל החיים, אך כאשר מוצאים את השפה המשותפת זה בהחלט משהו שיכול להוות את מקור הכוח שלנו בחיים. אם גם אתם רוצים ללמוד לתקשר טוב יותר, לצלוח מכשולים ביחד ולדעת שיש לכם על מי לסמוך, כדאי שתפנו אלי עוד היום. 

קוראים לי שרה בוקסנבוים ואני יועצת זוגית המטפלת בשיטת אימאגו מזה שנים, אז למה שלא תגיעו לנסות את הטיפול הזוגי גם אתם?

מה הקשר בין כנות ביחסים זוגיים ושקט נפשי?

הקשר הוא ברור, שכן בכל פעם כשאנחנו מסתירים משהו מבין הזוג, לא בגלל ששכחנו לספר לו אלא כי החלטנו להסתיר בכוונה, אנחנו יוצרים חומות.

לא רק שאנחנו יוצרים חומות שמפרידות בינינו, אלא אנחנו גם צריכים להיות עסוקים בהסתרה ולדאוג שהצד השני לא יגלה את מה שכל כך חשוב לנו להסתיר.

נשמע לכם מעייף? אם כך, אתם צודקים בהחלט, כי חוסר הכנות דורשת מאיתנו הרבה יותר אנרגיות מאשר פשוט להתמודד עם האמת, לסמוך על בן הזוג ואפילו לתת לו לעזור לנו.

יועצת זוגית בשיטת אימגו

ייעוץ זוגי בשיטת האימגו - דיאלוג אימגו

ייעוץ זוגי בשיטת האימגו עוזר ליצור דיאלוג אחר בין בני הזוג בעזרת מטפל זוגי. בן זוג אחד משדר ובת הזוג מקשיבה. בצורה אינטימית ומקרבת. ולהיפך, בת הזוג משדרת ובן הזוג מקשיב. בן הזוג חוזר על מילים שבת הזוג אמרה ומאשר כי הוא שמע אותה. עד שבת הזוג מאשרת שאכן זה מה שהיא אמרה. ולהיפך. בן הזוג מול בת הזוג.

דיאלוג האימגו עוזר לנו להקשיב בדרך אחרת. בדרך הזאת אנחנו מכירים יותר לעומק את בני הזוג שלנו. אפילו נקבל מידע חדש שלא ידענו אותו, עד היום, למרות שאנחנו קרובים וחיים ביחד. דיאלוג האימגו מאפשר לנו להפסיק להתווכח ולומר את המילה האחרונה בוויכוח. 

בצורה הזאת בני הזוג יוצרים לעצמם בטחון במרחב הזוגי. כל אחד מבני הזוג מבטא את עצמו במלואו. מתחזק הקשר בין בני הזוג. בני הזוג מתחברים מחדש.

בתוך הקשר הזוגי אנו זקוקים שיקשיבו לנו, וימצאו הגיון בדברים שאנחנו אומרים. חשוב שנקודת המבט שלנו תובן. שלא יהיה בינינו לבן בת או בן הזוג אי הבנות. אני רוצים שבן הזוג יעשה או שבת הזוג תעשה מאמץ אמיתי להבין אותנו. 

כל דיאלוג אימגו שנעשה תוך כדי ייעוץ זוגי, ומודרך על ידי מטפל זוגי, בונה עוד חלק בקשר הזוגי. דיאלוג האימגו מועבר לבני הזוג כחוויה שחוזרת שוב ושוב במשך הטיפול. הזוג מתאמן בעזרת מטפל זוגי ומגיע לחווית אהבה חדשה. חוויה אינטימית ומהנה.

ייעוץ זוגי בשיטת האימגו מאמן את בני הזוג להשתמש בדיאלוג האימגו. בני הזוג לומדים מה הם צריכים כדי לחיות זה לצד זו, מה חיוני עבורם כדי להישאר שמחים בתוך הקשר הזוגי שלהם. במילים אחרות, ייעוץ שכזה עוזר לבני הזוג לפתח את הקשר ביניהם ולהביא לידי ביטוי את הפוטנציאל שבזוגיות שלהם.

ייעוץ זוגי לבד. האם אפשר?

לפעמים בן הזוג שלנו מסרב ללכת לייעוץ. אנחנו יכולים לעשות את הייעוץ לבדנו ולראות אם זה מתאים לנו. ייעוץ חד פעמי, לבד, יכול להביא המשך טיפול לבד ואחר כך, כשמתאים, לנסות לצרף את בן הזוג.

שאלות נפוצות

יועץ זוגי מסייע לזוגות מכל הסוגים לזהות ולפתור סכסוכים ולשפר את מערכות היחסים שלהם. באמצעות ייעוץ זוגי, תוכלו לקבל החלטות בנוגע לבנייה מחדש ולחיזוק מערכת היחסים שלכם או החלטה להיפרד.

האגודה האמריקאית למטפלים בנישואין ומשפחה מדווחת על אחוז הצלחה כולל של 98%. הצלחת הטיפול הזוגי תורמת לירידה בשיעור הגירושין בארצות הברית. כיום, ייעוץ אכן יכול להציל ולחזק נישואין.

 • אתם אדישים אחד לשני. 
 • כמעט כל תקשורת היא שלילית או מובילה לקרבות.
 • אתם משקרים או שומרים סודות.
 • הקשר שלכם חסר אינטימיות.
 • את / ה או בן / בת זוגך רואים את השני כ"בחור הרע".
 • את / ה או השותף / שותפה שלך לא נאמנים.
 • אתם מוצאים את עצמכם עם אותו ויכוח שוב ושוב.
 • את / ה או השותף / השותפה שלך לא ישרים לגבי כספים.

במהלך הפגישה הראשונה, צפי / ה לדון בהיסטוריה של מצוקת היחסים שלך. המטפל ירצה לדעת את הבעיות העיקריות שאת / ה חווה, ומה גורם לרוב הלחץ שלך בתוך הקשר.

נכתב על ידי -
שרה בוקסנבוים

שרה בוקסנבוים

שרה בוקסנבוים .M.A עוסקת בייעוץ זוגי, טיפול זוגי ובהנחיית סדנאות אימאגו לזוגות וליחידים מאז 1993.

העבודה שלה עם זוגות לאורך השנים, בסדנאות, ובמפגשים אינטנסיביים אישיים, סייעה לזוגות רבים להעמיק את המודעות לעצמם, לבני זוגם, ולמהות הקשר הזוגי המיוחד שלהם.

שרה בוקסנבוים פרטים נוספים
Call Now Button