שרה בוקסנבוים, מטפלת ומדריכה מוסמכת בטיפול זוגי ומשפחתי

באופן אישי אני מאמינה שהדרך לשלום מתחילה בשלום בית. לפני שנוכל לחיות בשלום עם המשפחה, עם שכנים, עם החברים, עלינו ללמוד לחיות בשלום עם בני זוגנו למסע החיים

נגן וידאו אודות שרה וכוס תה

בשנת 1992, התגלגלה לידי מודעה בעיתון המספרת על ספר עם שם מבטיח: "לבסוף מוצאים אהבה", מאת ד"ר הארוויל הנדריקס. השם, מצא חן בעיני, ושלא כדרכי, הזמנתי אותו בדואר. כשהגיע, קראתי אותו בשקיקה. הספר תאר, כמעט במדויק, את מה שחוויתי ביחסים הזוגיים שלי, את מה שרציתי לחוות ביחסים אלה, ורעיונות שנשמעו לי הגיוניים כדי להשיג זאת.

לשמחתי, מספר חודשים לאחר מכן, הגיעו לארץ הדי ויומי שלייפר, שהיו אז בתחילת דרכם כמנחי סדנאות אימאגו לזוגות, ולהפתעתי, אבי, בעלי, הסכים להשתתף איתי בסדנא, כמתנה ליום הולדתי.

שרה בוקסנבוים

כאמא לחמישה ילדים, האמנתי, שרווחתם ושלומם של ילדי, מושפעים באופן ישיר מהאווירה שביני לבין בעלי. אווירה, בשונה מאויר, זה משהו שאנו, כבני אדם יוצרים, והיא יכולה להיות נעימה, מרגיעה, או….. מרעילה, ומלחיצה……למען האמת, עד שקראתי את הספר, חשבתי שמי שאחראי על "קלקול" האווירה ביחסים שלנו, זה "הוא", וכי אני תורמת כמיטב יכולתי, לא תמיד בהצלחה, לשיפור הקשר הזוגי…

לא קל היה לגלות שלכל מטבע יש שני צדדים, לפחות….
הסדנא "לבסוף מוצאים אהבה", לימדה אותי דברים חדשים על הזוגיות, הסתכלות שנתנה מקום מכובד לשונות הטבעית בינינו, וכלים מעשיים להרגעת המתח ויצירת מרחב יחסים נעים וחברי.

שנה לאחר מכן, 1993, הצטרפתי להכשרה הראשונה בארץ לטיפול בשיטת אימאגו, והשתלמתי בסדנאות מתקדמות מגוונות בגישה זו. בשנת 2004 הוכשרתי כמנחת סדנאות לזוגות ע"פ גישת האימאגו.

באופן אישי אני מאמינה שהדרך לשלום מתחילה עם בני זוגנו למסע החיים, עם השותפים האינטימיים אותם בחרנו, ואיתם בחרנו ללדת את ילדנו.

האם שלום משמעו הסכמה בכל תחום וכל הזמן ?
ממש לא !!

האם אי הסכמה היא סיבה לצאת למלחמה ? להתווכח ללא סוף ? להשפיל ? להעליב ?
ממש לא ולא !

בראייה שלי, קבלת האחר, למרות חוסר ההסכמה – היא ההזדמנות לצמיחה אישית !
לגדול מעבר למוגבלויות שלנו…

קונפליקט, אי הסכמה, הם הבסיס עליו אפשר, ורצוי לבנות הבנה, הרחבה של ראיית העולם הצרה שלנו, ובעצם, מהווים מנוף לשינוי והתפתחות.

ההכשרות שלי

1992
תחילת הדרך
התגלגלה לידי מודעה בעיתון המספרת על ספר עם שם מבטיח: "לבסוף מוצאים אהבה", מאת ד"ר הארוויל הנדריקס.
1992
1993
הוכשרתי כמטפלת אימגו
הצטרפתי להכשרה הראשונה בארץ לטיפול בשיטת אימאגו, והשתלמתי בסדנאות מתקדמות מגוונות בגישה זו. 
1993
1999
הוכשרתי כמטפלת משפחתית
על ידי האגודה הישראלית לטיפול במשפחה ובנישואין ולחינוך בחיי המשפחה
1999
2004
הוכשרתי כמנחת סדנאות אימגו
הוכשרתי כמנחת סדנאות לזוגות ע"פ גישת האימאגו.
2004

תעודות והסמכות

מטפלת אימגו מוסמכת

מנחה סדנאות אימגו

מטפלת משפחתית מוסמכת

מטפלת מערכות גוף ונפש

Call Now Button